Lubawa to miasto położone na szlaku turystycznym zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie jezior, wyciągów narciarskich i innych atrakcji turystycznych, które w sposób bardzo konkretny motywują do odwiedzenia tego właśnie miejsca i okolic.

Władze Lubawy przyciągają uwagę turystów wszelkiego rodzaju formami wypoczynku. Tu idealne zajęcie znajdą dla siebie miłośnicy grzybobrania, jazdy konnej, obserwacji przyrody, a także myślistwa oraz amatorzy turystyki pieszej.

Wodny rezerwat przyrody
Turyści znajdą szeroką bazę noclegową, do której należy zaliczyć hotele i pole namiotowe czynne w okresie lata. Niektórzy z przyjemnością wybierają się do Lubawy, by właśnie tam odpocząć, spacerując po lesie i obserwując otaczającą przyrodę. Będąc w tym mieście, trzeba koniecznie wybrać się do wodnego rezerwatu przyrody. Turyści z pewnością nie będą się tam nudzić. Jeżeli ktoś ceni sobie ładne krajobrazy i naturę, to bez wątpienia znajdzie idealną formę wypoczynku dla siebie.

Lubawa jest w stu procentach miejscem dla aktywnych turystów, ale i dla tych nieco bardziej leniwych. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, co go zainteresuje i zmotywuje do ponownego odwiedzenia tego miasta. Zanim zaś ktokolwiek wybierze się do Lubawy, powinien najpierw uważnie prześledzić atrakcje, jakie przygotowały dla nich władze gminy i na spokojnie ustalić plan całego pobytu.

(Fot. Pixabay / CC0)